Víno - Rulandské modré, ROSÉ (růžové) - πnot noir ~ 3,14 (cena 180 Kč, pro studenty, zaměstnance MFF UK a na e-shopu 157 Kč)

Nový produkt

Nový ročník, sběr 2018

Víno lze vyzvednout jen na prodejně nakladatelství MatfyzPress, Sokolovská 83, Praha 8. Cena je 180 Kč. Pro studenty a zaměstnance fakulty a na e-shopu pak 50 x π ~ 157 Kč Objem 0,75 l.

Více informací

129,75 Kč


129,75 Kč bez DPH

Více informací

ZNOVÍN ZNOJMOMatematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy spolupracovaly při vývoji chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo π ~ 3,14. Vína byla již na  počátku chuťově nasměrována, a  to trochu odlišnou, dokonalou, technologií. V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v  nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku s tóny kulatého červeného ovoce jako například třešní, višní, brusinek či malin a ostružin.

Vína nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost.

Na etiketách je použito dílo od  akademického malíře Josefa Velčovského s  názvem „Vykutálený podzim s Rulandským modrým“ ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

Vína lze zakoupit ve třech podobách – jako KLARET (bílé), ROSÉ (růžové) a ČERVENÉ

Kromě nižší ceny pro studenty a zaměstnance fakulty (místo 180 Kč jen 160 Kč) je cena při koupi dvou lahví 100 x π ~ 314 Kč. A určitě si spousta z vás bude chtít koupit všechny tři druhy, ať je rodinka kompletní. Cena je pak, jak jinak,  150 x π ~ 471 Kč.

Více informací o výrobě najdete v článku „Matfyz uvádí speciální edici vín“, který si můžete zobrazit zdeNezapomněli jsme ani na konstantu π a v článku „Opojné vlastnosti čísla πzde se o dozvíte něco z její historie.

Oba zmíněné články jsou se serveru www.matfyz.cz