Informace

Novinky

Naše prodejny

Naše prodejny

Naše prodejna a další výdejní místa pro objednávky

Prohlédnuté produkty

        Kniha testů pro budoucí astronauty (doporučená cena 379 Kč, zvýhodněná cena na e-shopu 320 Kč) Zobrazit větší

Kniha testů pro budoucí astronauty (doporučená cena 379 Kč, zvýhodněná cena na e-shopu 320 Kč)

978-80-7378-411-9

Nový produkt

Podtitul: Máš na cestu do kosmu?

Doporučená prodejní cena 379 Kč, zvýhodněná cena na e-shopu 320 Kč

Více informací

290,91 Kč


290,91 Kč bez DPH

Parametry

Autor Tim Peake / ESA
Vydal MatfyzPress, Edice popularizace
Formát 160 x 235 mm
Počet stran 272, z toho dvě barevné přílohy
Vazba lepená, V2
Vydání 1.; 2020

Více informací

Kniha vychází ze zkušeností britského astronauta Tima Peaka a zve čtenáře k pokusu o splnění vstupního a výcvikového programu Evropské kosmické agentury (ESA). 100 testů v rozsahu od nižší po nesmírně vysokou obtížnost bylo sestaveno mnoha trenéry astronautů ESA i samotnými bývalými astronauty. Čtenáře prověří a zaujmou hlavolamy zaměřené na obrazové vnímání a logické uvažování, testy paměti a soustředění, matematické výpočty z hlavy, kvízy vyžadující vlohy pro cizí jazyky, psychologické profily, úlohy z týmové práce a vedení, zkoušky přežití a mnoho dalšího. Kniha je určena pro čtenáře od středoškolského věku. Kromě množství černobílých ilustrací k zadání úloh má i dvě barevné přílohy dokumentující různorodost výcviku budoucích astronautů.

Tim Peake je astronautem ESA. 18. června 2016 se vrátil na Zemi  z mise Principia trvající 186 dní, v jejímž rámci  pracoval na Mezinárodní vesmírné stanici na projektu Expedition 46/47. Je také testovacím pilotem a sloužil v Britském vojenském letectvu. Tim je rovněž spolupracovníkem řady britských vědeckých, leteckých a na vesmír orientovaných organizací. Kromě toho je také ambasadorem STEM. Je ženatý a má dva syny.

Evropská vesmírná agentura (ESA) je evropskou branou do vesmíru. Jejím úkolem je směřovat vývoj evropského působení na poli výzkumu vesmíru a zajišťovat, že investice do průzkumu vesmíru budou nadále přinášet prospěch obyvatelům Evropy a celého světa. ESA je mezinárodní organizace s 22 členskými státy. V ESA pracuje kolem 2200 zaměstnanců ze všech členských států. Zahrnují astronauty, vědce, inženýry, specialisty na informatiku a administrativní pracovníky.

Anglický originál vydalo nakladatelství Century

Překlad:  Ivana Rybecká

Ke stažení