Víno - Rulandské šedé, GRIS - sběr 2021 - πnot noir ~ 3,14

Zvětšit obrázek

Víno - Rulandské šedé, GRIS - sběr 2021 - πnot noir ~ 3,14

Kód: rulasede

Objem lahve 0,7 l

195,00 Kč
Novinka
- ks + ks

- Prodejna MatfyzPress - Sokolovská 83, Praha 8 - Karlín

Více informací

ZNOVÍN ZNOJMOMatematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy spolupracovaly při vývoji chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo π ~ 3,14. Vína byla již na  počátku chuťově nasměrována, a  to trochu odlišnou a dokonalou technologií. V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku s tóny kulatého červeného ovoce jako například třešní, višní, brusinek či malin a ostružin.

Vína nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost.

Na  etiketách je použito dílo od  akademického malíře Josefa Velčovského s  názvem „Vykutálený podzim s Rulandským modrým“ ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

Vína lze zakoupit letos ve čtyřech podobách: sběr 2020 Rulandské modré  klaret, Rulandské modré rosé a sběr 2021 Rulandské šedé gris a  Rulandské modré červené.

Na serveru matfyz.cz si můžete přečíst zajímavý rozhovor s emeritním děkanem naší fakulty prof. Janem Kratochvílem a ředitelem vinařství Znovín Znojmo Ing. Pavlem Vajčnerem. Článek najdete na níže uvedeném odkazu.

Pro zaměstnance MFF UK zasíláme víno přímo na pracoviště. Ve své adrese uveďte pracoviště na které chcete víno zaslat. Jako místo odběru však uvěďte prodejnu. Automaticky pošleme zásilku na pracoviště. Zaměstnancům z karlínské budovy vydáme objednávku po telefonické domluvě.

Studenti a ostatní zájemci o víno si jej mohou vyzvednout na prodejně. Samozřejmě tak mohou učinit i ti zaměstnanci, kteří si nechtějí nechat víno poslat na pracoviště v dalších budovách fakulty.

Ke stažení

Související produkty