Od kompasu k GPS

Zvětšit obrázek

Od kompasu k GPS

Kód: 978-80-7378-336-5-darek

Tento dárek si můžete zdarma vybrat k objednávce nad 600,- (cena objednávky po odečtení všech slev).

Předměty zdarma budou přidávány k objednávkám do vyčerpání jejich zásob a jejich dodání není právně vymahatelné.

0,00 Kč
Zdarma od 600 Kč

Parametry

Autor Bray, Hiawatha
Vydal MatfyzPress, Edice popularizace
Formát 170 x 245 mm
Počet stran 212
Vazba pevná, V8
Vydání 1., 2017

Více informací

Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti. Kniha, kterou právě držíte v ruce, provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízením pro navigaci a vyhledávání. Přes radionavigaci se dostává k historii námořní a letecké navigace. Ukazuje snahu o její využití nejen v mírových dobách, ale jak to u lidstva bývá, i v časech válečných konfliktů. Pozornost věnuje také období studené války, které s sebou nese množství zajímavých skutečností a událostí. Od počátečních snah o poznání kosmu se postupně dostává k možnostem současných navigačních technologií a nahlíží také do budoucnosti.

Je překvapivé, kolik informací o sobě a svých zvycích bez obav předáváme neznámým subjektům výměnou za snadnou orientaci v prostoru a jednoduché plánování cest. Možná tento fakt inspiruje k otázce "Stojí to za to?". Čtenáře ale určitě zaujmou um a invence vložené do navigačních technologiích, které dnes používáme s takovou samozřejmostí.

Kniha je vhodná pro zájemce o historii, techniku, vojenství, vojenské i civilní letectví a námořnictví, dobývání kosmu, informační technologie, milovníky iPhonů a dalších chytrých telefonů apod.

Překlad: Mgr. David Vichnar, Ph.D.