Jak to řešit? (doporučená cena 299 Kč) zvýhodněná cena na e-shopu 239 Kč

Zvětšit obrázek

Jak to řešit? (doporučená cena 299 Kč) zvýhodněná cena na e-shopu 239 Kč

Kód: 978-80-7378-325-9

Podtitul: Překvapivé aspekty (nejen) matematických metod

Doporučená prodejní cena 299 Kč, cena na tomto e-shopu 239 Kč

239,00 Kč
- ks + ks

Parametry

Autor Polya, George
Vydal MatfyzPress, Edice popularizace
Formát 130 x 200 mm
Počet stran 280
Vazba Lepená, V2
Vydání 1., 2016

Více informací

Kniha ukazuje jakým směrem se ubírat, kam napřímit své myšlení a jak hledat nové pohledy při řešení matematických problémů. Autor provází čtenáře úskalími mentálních a logických kroků, které je třeba při tom podniknout. Na praktických příkladech, často i nematematické povahy, vysvětluje problematiku převádění omezujících podmínek na jednotlivé kroky řešení. Polya v jasném a poutavém textu opravdu brilantním způsobem odhaluje podstatné a jde přímo k jádru problému.

Publikace není určena jen učitelům matematiky, ale své si v ní najdou i například žáci středních škol. Učí jak překonávat těžkosti a překážky při cestě k cíli, který není v danou chvíli zřejmý a lehce dosažitelný.

George Polya (1887 – 1985) významný matematik maďarského původu, který byl mimo jiné i profesorem na Stanfordské univerzitě. Jeho kniha, v originálu nazvaná How to Solve It – A New Aspect of Mathematical Method, je jedním z nejprodávanějších titulů (nejen) o matematice. Od svého prvního vydání byla přeložena téměř do dvaceti jazyků. Nyní se jí čtenáři dočkali i v češtině.

Překlad prof. RNDr. Oldřich Kowalski, DrSc

Ke stažení