Tenkrát v Listopadu (doporučená cena 329 Kč) zvýhodněná cena na e-shopu 249 Kč

Zvětšit obrázek

Tenkrát v Listopadu (doporučená cena 329 Kč) zvýhodněná cena na e-shopu 249 Kč

Kód: 978-80-7378-395-2

Vzpomínky na Matfyz v čase zlomu

249,00 Kč
- ks + ks

Parametry

Autor Stehlíková, Veronika; Vlach, Martin; Veverka, Luboš
Vydal MatfyzPress, Edice popularizace
Formát 170 x 245 mm
Počet stran 232
Vazba pevná, V8
Vydání 1., 2019

Více informací

Publikace nabízí specifický úhel pohledu na zlomové dění roku 1989. S odstupem třiceti let se k němu vracejí ve svých vzpomínkách tehdejší studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. V jednotlivých rozhovorech, zaznamenaných s využitím metodiky orální historie, reflektují události významné jak lokálně, tak celospolečensky. Nejde a nemůže jít o vyčerpávající historiografickou práci. Naopak, cílem autorů bylo postihnout především osobní příběhy a názory lidí spojených s Matfyzem.

V průběhu let se už možná zapomnělo na fakt, že tato exaktní fakulta Univerzity Karlovy v roce 1989 nestála stranou celospolečenského dění a její studenti se aktivně podíleli na katalýze celospolečenského vývoje, který symbolicky završilo zvolení Václava Havla prezidentem republiky.

Kniha sestává ze 17 pečlivě vedených rozhovorů s 18 osobnostmi, které "v čase zlomu" byly úzce spjaty s MFF UK, ať už jako studenti, studentští vůdci, pedagogové či fakultní funkcionáři. Právě v pestrém výběru narátorů lze spatřovat jednu z hlavních předností práce, která vyváženým způsobem nahlíží na dění a z dějin nikoho nevykazuje. Mladým čtenářům může publikace přiblížit historii a těm, kteří rok 1989 prožívali, může vyvolat osobní vzpomínky.

Kniha má pevnou vazbu, vytištěná je na kvalitním křídovém papíře. Je plnobarevná a obsahuje bohatou fotografickou přílohou.